Süspansiyonları için Ne Önerirsiniz? Ford Focus’un

Süspansiyonları için Ne Önerirsiniz? Ford Focus’un

Otomobil

Süspansiyonları için Ne Önerirsiniz? Ford Focus’un, Ford Focus’un Süspansiyonları için Ne Önerirsiniz?, Ford Focus, Otomobil Haberleri, Ford Focus Haberleri

 

Arkadaşlar bügün Süspansiyonları için Ne Önerirsiniz? Ford Focus’un ele alıyoruz. Umarım işinize yarar. Sizler için en iyi hizmetler vermeye hızla devam ediyoruz.

 

Süspansiyonları için Ne Önerirsiniz? Ford Focus’un
Süspansiyonları için Ne Önerirsiniz? Ford Focus’un

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2005 model Ford Focus 1.6 Ti-VCT Ghia’dan genel olarak memnunum ve aracıma Ford’un Avrupa’daki internet sitesinde opsiyonel olan 3,5 cm Eibach Pro-Kit helezon taktırdım. Ancak aracımın amortisörlerinden ses gelmeye başladı. Özellikle aracım sağ sola yaylandığı zaman ön amortisörler şasiye çarpar gibi oluyor. Siz bu konuda neler önerirsiniz?

 

 

 

 
 

 

 

Sportif amaçlı kullanılan süspansiyon kitiyle aracı 3,5 cm alçalmışsınız ama bu değişiklik yaşadığınız yerin yol şartlarına uyumlu olmamış olabilir. Diğer tarafta helezonların normallerden biraz daha sert olması gerekirken bu helezonlara uygun olarak amortisör takılması gerekiyor. Değişen helezon yaylara uygun amortisör takılmadığı zaman amortisörler 3,5 cm daha basık çalışacaktır. Bu durumda hem helezon yaylar sert darbeleri ememeyecek, hem de amortisörler verimli çalışamayacaktır. Sonuç olarak helezon yaylara uygun amortisör takarsanız sorun giderilecektir.

1 thought on “Süspansiyonları için Ne Önerirsiniz? Ford Focus’un

  1. Geri bildirim: Cemil

Comments are closed.