Sondakika Typ Calışanları TBMM’ye Sunuldu

iş ilanlar

Sondakika Typ Calısanları TBMM’ye Sunuldu, Typ Calışanları TBMM’ye Sunuldu, Typ Calışanları TBMM’ye Sunuldu. Kadro Alınacakmı?

Toplum Yararına Program (TYP) ve geçici işleri heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere diğer kamu kurumları bünyesinde geçici olarak çalışan güvenlik görevlilerinin kadroya alınması için MHP Milletvekili Olcay Kılavuz tarafından kanun teklifi TBMM’ye sunuldu.

MHP Milletvekili Olcay Kılavuz tarafından geçici işçileri ve TYP personel alımı ilanlarına başvuru yaptıktan sonra işe alınanları yakından ilgilendiren kanun teklifini TBMM’ye sundu.

KANUN TEKLİFİ KOMİSYONA GELDİ

4/4/2007 Tarih ve 5620 Sayılı Kamuda Geçici İş Pozisyonlarında Çalışanların Sürekli İşçi Kadrolarına veya Sözleşmeli Personel Statüsüne Geçirilmeleri, Geçici İşçi Çalıştırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu ‘na geldi. 

21 Temmuz tarihinde komisyona gelen teklif önümüzdeki günlerde görüşülecek.

Söz konusu kanun teklifinin özeti ise şöyle:

“Teklif ile; kamu kurumlarında geçici işçi statüsünde çalışan özel güvenlik görevlisi personelin tamamının ve kanunun yayımından sonra bu amaçla işe alınacak olanların sürekli işçi statüsüne geçirilmesi amaçlanmaktadır.”

Kanun teklifinin tam metni ise şu şekilde;

Kaynak