Şişliği Azaltır Kiraz Suyu, Kiraz Suyu Faydaları

Şişliği Azaltır Kiraz Suyu, Kiraz Suyu Faydaları

Sifalı Bitkiler

Şişliği Azaltır Kiraz Suyu, Kiraz Suyu Faydaları, Kiraz Suyu Şişliği Azaltır, Kiraz Suyu, Kiraz Suyu Nelere iyi Gelir, Hangi Hastalıklara iyi Gelir Kiraz Suyu

 

Dostlar Şişliği Azaltır Kiraz Suyu bunu biliyormuydunuz? Coğunlukla bilmiyordunuz bence. Bende yeni öğrendim bunu. Hemen Kampus sohbet severlere paylaşmak istedim.

 

Şişliği Azaltır Kiraz Suyu, Kiraz Suyu Faydaları
Şişliği Azaltır Kiraz Suyu, Kiraz Suyu Faydaları

Kiraz suyu, birkaç sağlık yararları sağlar. 1 bardağı yaklaşık 120 kalori içerir, potasyum ve demir gibi besinler açısından zengindir. Birçok farklı kiraz suyu çeşidi vardır. Yapay tatlandırıcı içermeyen % 100 kiraz suyu içmelisiniz. Hazır satılanları tipik olarak şeker ve koruyucu maddeler içerir. Tadı ekşidir ve yüksek miktarda antosiyanin sağlar. Antosiyaninler vücutta antienflamatuvar süreci teşvik eder.

 

Egzersiz Sonrası Kas Yardımı Sağlar

Kiraz suyu, egzersiz sonrası iyileşmeye yardımcı olabilir. Doğal olarak vücuttaki elektriksel dürtüyü harekete geçiren potasyum bakımından yüksektir. Bu mineral aynı zamanda kan basıncını, hidrasyonu, kasların iyileşmesini, sinir uyarılarını, sindirimi, kalp atış hızını ve pH dengesini korumaya yardımcı olur. Kiraz suyu, fincan başına yaklaşık 330 miligram (mg) potasyum içerir ve bu, günlük önerilen miktarın yaklaşık % 10’u kadardır.

 

İltihap ve Artrit Ağrısı İle Savaşır

Araştırmalar, kiraz suyundaki antioksidanların, osteoartrite bağlı ağrı ve inflamasyonu azaltabildiğini göstermektedir. 2012 yılında yapılan bir çalışmada, 21 gün boyunca günde iki kez kiraz suyu içmenin, osteoartrit hastalarının hissettiği acıyı azalttığı gösterilmiştir. Ayrıca, inflamasyonu azalttığı kanıtlandı.

 

Şişliği Azaltır

İnsanlar şişlik için genellikle nonsteroidal anti-enflamatuar ilaç (NSAID) alır. Ancak, bu ilaçların etkileri özellikle çok sık aldığınız zaman veya alerjiniz varsa zararlı olabilir. 2004 tarihli bir çalışmada, kiraz suyunun hayvanlarda iltihap ve ağrı ile ilgili davranışları azaltabildiği bulunmuştur.

 

 

 

 
 

 

 

 

Bağışıklığı Güçlendirir

Bütün meyve ve sebzeler gibi, kiraz da güçlü antioksidan ve antiviral özellikler içerir. Kiraz suyundaki flavonoidler, enfeksiyonla savaşmak için çalışır. Araştırmalar, bu kimyasalların bağışıklık sistemi işlevi üzerinde önemli bir etkisi olabileceğini göstermektedir.

 

Metabolizmayı Dengeler ve Yağ Yakımını Artırır

Hayvanlarda, vücut metabolizmasını artırabileceğine ve karın yağlarını yakmaya yardım edebileceğine dair bazı kanıtlar vardır. Bir çalışma, kirazların kırmızı renginden sorumlu bir flavonoid türü olan antosiyaninlerin, obezitenin gelişmesini engellediğini göstermiştir. Sıçanlarda yapılan bir başka çalışmada, kirazların inflamasyonu ve abdominal yağı azaltmaya yardımcı olabileceği ve metabolik sendrom riskini azaltabildiği bulunmuştur.

 

Uykuya Dalmaya Yardımcı Olur

Küçük bir 2010 çalışmasına göre, kiraz suyunun antienflamatuvar özellikleri, uyku düzenleyici melatonin içeriği ile birlikte daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir. Sonuçlar, yaşlı erişkinlerde uykusuzluk ilaçları ile benzer etkilere sahip olduğunu göstermektedir.

 

Kanserin Yayılmasını Engelleyebilir

2003 yılında yapılan bir çalışmada, araştırmacılar, NSAID’den farklı olarak kiraz suyunun kanser hücrelerinin büyümesini azalttığını gözlemledi.

1 thought on “Şişliği Azaltır Kiraz Suyu, Kiraz Suyu Faydaları

  1. Şişlik devamlı kabüsümüz olmakda. Bende çok cekiyorum
    şilikden karın özlikle. Denicem bu meyve, bitkileri teşekkürler.

Comments are closed.