Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Tarihi

iş ilanlar

Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Nezaman, Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Tarih
Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Tarihi, Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Nezaman, Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Başlıyor

Türkiye İş Kurumu her okul dönemi başlangıcında veya öncesinde yayımlanan Güvenlik Görevlisi alım ilanlarına dair adaylar bilmeleri gereken tüm ayrıntıları haberimizde derledik. 

* MEB Güvenlik alım ilanı ne zaman yayımlanacak?

* Başvurular hangi şartlarda yapılacak?

* İlanlara başvurular nasıl yapılacak?

Tüm bu soruların yanıtlarını en ince ayrıntıları ile sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2019 yılı TYP ile Güvenlik Görevlisi alım ilanları. 

1- İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı okullara personel alım ilanları her yıl aynı dönem yayınlanıyor. Eylül ayının ilk haftalarında adaylara duyurulan MEB Güvenlik Görevlisi alımları kısa süre içerisinde yapılıyor. 

İlanların çoğu en fazla bir haftalık süreçler ile adaylara duyurulurken adaylar başvurularını Eylül ayı içerisinde yapacaklar. 

2- BAŞVURULAR HANGİ KOŞULLARDA YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların öncelikle TYP başvuru şartlarını sağlamaları gerekiyor. Bu şartların yanında adayların güvenlik görevlisi için talep edilen koşulları sağlamaları gerekiyor. 

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak

3- BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

MEB tarafından ilanlar Eylül ayı içerisinde ilan edildiklerinde adaylar başvurularını İŞKUR’dan yapacaklar. Bunun için adaylar başvurularını İŞKUR İş Müdürlükleri üzerinden yapabilirler. 

8 thoughts on “Milli Eğitim Bakanlığı TYP Özel Güvenlik ALımı Tarihi

Comments are closed.