Meskenin Faydaları Beyaz Kil, Beyaz Kil Meskenin Faydaları

Meskenin Faydaları Beyaz Kil

Meskenin Faydaları Beyaz Kil, Beyaz Kil Meskenin Faydaları, Beyaz Kil Meskenin Faydaları Nelerdir, Beyaz Kil Meske Nasıl Yapılır, Beyaz Kil Meskenin Faydası

 

Meskenin Faydaları Beyaz Kil

Meskenin Faydaları Beyaz Kil

Beyaz kil her aktarda kolaylıkla bulabileceğiniz hem ucuz hem de çok iyi sonuçlar alabileceğiniz bir ürün. Günümüzde kirli hava, stres, düzensiz ve yanlış beslenme gibi olumsuz etkilerden dolayı maalesef cildimiz canlılığını yitirmekte hatta sivilce ve siyah noktalar meydana gelmektedir. Bu olumsuz yaşam şartlarına uygun olarakta bayanların ciltlerine daha fazla bakması canlandırıcı ve temizleyici ürünler kullanması gerekir. İşte bunlardan en faydalısı diyebileceğimiz beyaz kil. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz beyaz kil maskesi ile cildinizdeki büyük farkı göreceksiniz.

 

  

 

 

Aslında bayanlar eski çağlardan beri beyaz kil maskesini uygulamışlardır. Hatta bir çoğunuz bunu büyükannelerinizden duymuşsunuzdur bile. Eskiden sadece maske olarak değil yaralar ve pişiği iyi etmek için de kullanırlarmış. Beyaz kil maskesine cilt için bir mucize diyebiliriz. Çünkü cildin her yönden onarılmasını sağlamaktadır. Bir çok cilt ürününü yapımında kilden faydalanıldığı bilinmektedir. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta cilt tipinize uygun kili belirlemeniz gerekiyor. Ayrıca hiç bir yan etkisi yoktur.

Beyaz Kil Hakkında Bilgi : Beyaz kil aslında sulandırılmış alüminyum silika ile meydana gelen bir tortudur. Ayrıca granitin yavaş aşınması ile oluşur. Kilin içerisinde farkı oranlarda demir oksit, tuzlar, kalsiyum ve oligo elementleri bulunmaktadır. Kil su geçirmez etkisinden dolayı bir çok farklı alanda kullanılmaktadır. En çok seramik yapımında kullanılmaktadır.

Beyaz Kil Hangi Cilt İçin Uygundur?

Canlılığını kaybetmiş, lekeli, pürüzlü ciltler için uygundur. Ayrıca yağ üretimini azaltmasından dolayı siyah noktalı ve sivilceli ciltler için de uygulanabilir.

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları

1- Cilde parlaklık kazandırarak daha canlı görünmesini sağlar.

2- Doğal ve iyileştirici özelliği ile cildin temizlenmesini sağlar.

3- Ciltteki pürüzleri giderir.

4- Gözeneklerdeki kiri temizleyerek yağ üretimini azaltır.

5- Cildi sıkılaştırarak beslemektedir

6- Ciltteki toksinleri temizler.

Beyaz Kil Maskesinin Yapılışı:

* 2 yemek kaşığı beyaz kil

* 10 damla kayısı çekirdeği yağı

* Gül suyu

2 yemek kaşığı beyaz kili ve 10 damla kayısı çekirdeği yağını cam bir kapta karıştırın. Eğer karışımınız koyu kıvamlı olduysa yavaş yavaş gülsuyunu ekleyerek (yoğurt kıvamında olacak) karıştırmaya devam edin. Karışımınız koyu kıvamda olursa sürmekte zorlanırsınız eğer çok sıvı yaparsanız da cilde teması azalır. Onun için doğru kıvamı buluncaya kadar gülsuyunu azar azar eklemeye dikkat edin.

Burada kayısı çekirdeği yağının cilt için faydasından bahsetmeden geçemeyeceğim.

Kayısı Çekirdeği Yağı: Tüm cilt tipleri için uygundur. Sivilcelerin tedavisinde ve cilt temizliğinde kullanılır. A vitamini ve mineraller yönünden zengindir. NOT:Cilt için kullanılacak yağ kayısı çekirdeği yağıdır.Kayısı yağı olmamasına dikkat edin. Çünkü kayısı yağı cilt için kullanılmaz.

Beyaz Kil Maskesi Cilde Nasıl Uygulanır?

Elde ettiğiniz karışımı Göz çevresi ve dudaklarınıza sürmeden bütün yüzünüze sürün. Uyguladığınız maskeyi sürdükten sonra sırtüstü uzanın 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Bu arada konuşmamaya herhangi bir mimik hareketi yapmaktan uzak durun. Çünkü maske kuruyacağından çatlayabilir ve bu da cildinize zarar verir. Daha sonra kuruyan maskenizi bol ılık suyla yıkayarak temizleyin ve pamukla nazikçe kurulayın. Temizlemek için demlenmiş bitki çayları da kullanabilirsiniz.

  

 

 

NOT: Bu maskeyi haftada 2 defa düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Düzenli olarak uygularsanız olumlu sonuçlarını çok kısa sürede alırsınız.

Maskeyi Hazırlarken Ve Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

1- Maskeyi hazırlarken metal veya ucuz plastiklere değdirmemeye dikkat edin.

2-Kili karıştırmak için cam kap kullanın.

3- Kili sabun ile temas ettirmeyin.

4- Maskeyi uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına özen gösterin.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.