MEB 2019 TYP Özel Güvenlik Okullara Alımı Yapıcakmı?

iş ilanlar

MEB 2019 TYP Özel Güvenlik Okullara Alımı Yapıcakmı?, TYP Özel Güvenlik Okullara Alımı Ne Zaman, TYP Özel Güvenlik Okullara Alımı

MEB 2019 TYP Özel Güvenlik Okullara Alımı Yapıcakmı
MEB 2019 TYP Özel Güvenlik Okullara Alımı Yapıcakmı?, TYP Özel Güvenlik Okullara Alımı Ne Zaman, TYP Özel Güvenlik Okullara Alımı

Türkiye İş Kurumu’nun iş ilanları sayfası üzerinden yayımlanan duyurular ile Toplum Yararına Program kapsamında çok sayıda ilan yayımlanıyor. 

Kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan bu personel alım ilanları içinde en kalabalık alımlar ise Milli Eğitim Bakanlığı birimlerine oluyor. 

MEB okul döneminde yayımladığı duyurular ile okul bünyesinde görevlendirmek üzere çeşitli uygulama alanlarından TYP personeli alıyor. Peki 2019’un kalan döneminde TYP alımları olacak mı? İşte detaylar,

Toplum Yararına Program ile personel alım ilanları yılın her ayında yayımlanıyor. Farklı illerde bulunan kamu kurumları İŞKUR’da yayımladığı ilanlarla adaylara alımları duyuruyorlar. 

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Eylül döneminde yayımladığı duyurular ile Güvenlik Görevlisi, Çevre Temizliği, Ağaçlandırma ve benzeri uygulama alanlarından TYP personeli istihdam ediyor. Belirli süreli alınan bu alımlar için adyalar ya 6 ay yada 9 ay süreyle işe alınıyor.

2019 yılı eğitim öğretim döneminin Eylül ayında başlayacak olması TYP ilanlarının ne zaman yayımlanacak?’ sorusunu gündeme getirdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıllarda yapılan alımları incelendiğinde bu alımların Ağustos sonu, Eylül başında yapıldığı görülüyor. 2019 yılında da alım sürecinin bu döneme paralel olması bekleniyor.