Evde Tırnak Bakımı, Tırnak Bakımı

Evde Tırnak Bakımı, Tırnak Bakımı

Sifalı Bitkiler

Evde Tırnak Bakımı, Tırnak Bakımı, Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır, Evde Tırnak Bakım, Tırnak Bakımı Nedir, Evde Tırnak Bakımı yapılış Şekli

 

 

Evde Tırnak Bakımı, Tırnak Bakımı
Evde Tırnak Bakımı, Tırnak Bakımı

Tırmak bakımı nasıl yapılır kısaca sizlere anlatmak istedik. Umarım işinize yarar arkadaşlar.

 

Cildinize gereken özeni gösteriyorsunuz fakat tırnaklarınızı ihmal ediyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü bakımlı tırnaklar sizin güzelliğinizin bir tamamlayıcısınız aslında. Elleriniz siz farketmeseniz de sürekli göz önündedir aslında yerken, içerken, konuşurken vb. Tırnaklarınız eğer bakımsız ise çirkin bir görüntü sergileyecektir. Böyle olmasını hiç bir bayan istemez. Onun için tırnaklarımızın hakettiği bakımı onlara gösterelim.

 

  

 

Yalnız şunu söylemeden de geçemeyeceğim doğrusu: Tırnaklarıma bakım yaptırıyorum diye profesyonel olmayan kişilerce ve hijyenik olmayan koşullarda yaptırıp sağlığınızdan olmayın. Çünkü günümüz çağında bu yolla bulaşan bir sürü hastalık bulunmaktadır. Öncelikli olarak tırnak bakımı için kullanılan bütün aletlerin sterile edildiğinden emin olmalısınız.

Tırnağınızın Daha Bakımlı Gözükmesi ve Kırılmaması İçin

Malzemeler

1- Yarım limon

2- 1 su bardağı ılık su

3- 1 tatlı kaşığı badem yağı

4- 1 tatlı kaşığı zeytin yağı

5- 1 tatlı kaşığı tuz.

 

  

 

Yapılışı

Bir kasenin içine 1 su bardağı suyu katın, yarım limonun suyunu içine sıkın, tuz- badem yağı-zeytin yağını da katıp karıştırın. Karışımı 2-3 saat bekletin. Daha sonra bu karışımı bir pamuk yardımıyla el ve ayak tırnaklarınıza sürün. Zamanla tırnaklarınızın daha güçlendiğini ve daha sağlıklı göründüğünü farkedeceksiniz.