Dini Hikaye Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor

Dini Hikaye Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor, Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor

Dini Hikayeler

Dini Hikaye Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor, Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor, Muhteşem Hikaye Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor, Düşündüren Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor, Sevgi Hikayeler

 

 

 

 

Dini Hikaye Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor
Dini Hikaye Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor

Bende bunu bilmiyordum arkadaşlar. Merakla okudum ve şaşkınlık içindeyim bende. Çok bilmediğimiz şeyler var. Okuyarak, Araşdırarak öğreneceğimiz çok şeyler olduğunu düşünüyorum. Umarım beğenerek okuyorsunuzdur. Dini Hikaye Şeytan Her Gece 3 Düğüm Atıyor arkadaşlar.

 

 

 

Şeytanın bize attığı üç düğüm ve Peygamberimiz (s . a . v)in bize tavsiyelerini anlatmak istedim . . .
Biliyoruz ki sabah namazı kılmakta en çok zorlanılan namazlardan biridir .İnsan uykusunun esiri olur yataktan kalkamaz. Halbuki sabah namazının hazırlıkları ta akşamdan başlamalı tedbirler yatmadan önce alınmalıdır .

 

 
 

 


Belki de ne çok kaçırılan namazdır sabah namazı . Bir türlü uyanamaz insan .Sanki göz kapaklarının üstünce tonlarda yük varmış gibi ” Biraz sonra uyanırım ” diyerek vakit geçer de namazın , şeytan yapışmıştır insanın ensesine , izin vermez bir türlü uyanmasına.
Paygemberimiz (s . a . v) de bu konudaki sıkıntısını görmüş olmalı ki bakın ne tavsiye ediyor biz ümmetine: ” Biriniz uyuyunca şeytan ensesine üç düğüm atar. Her düğümü atarken , düğüm attığı yere eliyle vurarak ” üzerine uzun bir gece olsun , yat ” dileğinde bulunur.

 

 
 

 

 

İnsan uyanır ve Allah ‘ ı zikrederse bir düğüm çözülür, abdest alırsa ikinci düğüm çözülür ve bir de namaz kılarsa bütün düğümler çözülmüş olur. Böylece kul canlı , hoş bir halet – i huriye ile sabaha erer .
Aksi halde böyle yapmazsa habis ruhlu , içi kararmış ve uyuşuk bir halde sabaha erer ” Buhari, Teheccüd , 12)