Bilgisayarda Hangi Klasör Ne Kadar Yer Tutuyor Görme Programı – Treesize_Free

Programlar

Bilgisayarda Hangi Klasör Ne Kadar Yer Tutuyor Görme Programı – Treesize_Free, Treesize_Free Bilgisayarda hHngi Klasör Ne Kadar Yer Tutuyor Görmek için

Ucuz terabayt zamanlarında bile kesin bir gerçek kalır: Er ya da geç her sabit disk kapasiteye yakın olacaktır. Ancak yardım var! TreeSize Free, değerli disk alanının nereye gittiğini gösterir. Disk alanınıza göz kulak olmak için ağac haritası kullanın . Almanca ve İngilizce dışında, TreeSize Free Çince, Çekçe, Hollandaca, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe ve Ukraynaca dillerinde kurulabilir.

Ücretsiz, bir klasör veya sürücünün bağlam menüsünden başlatılabilir ve Explorer klasörünü alt klasörleri de dahil olmak üzere bu klasörün boyutunu gösterir . Arka planda görüntülenen degrade çubuğu sayesinde büyük klasörler bir bakışta tanımlanabilir. Tüm tarama sonuçları dosya seviyesine kadar delinebilir ve örneğin belirli bir türdeki dosyalar için filtreler uygulanabilir. TreeSize Free, akıllı telefonları ve mobil cihazları bile tarayacakdır.

TreeSize Free, ağ sürücülerini ve yerel olarak senkronize edilmiş bulut paylaşımlarını (Windows sunucuları ve bir Windows etki alanı hariç) tarar – tıpkı  gibi , diğer birçok özelliğe sahip depolama analizi çözümümüz!

Sütun görünümü her dosya ve klasör için daha detaylı bilgiler sunar. Burada dosya boyutunu veya sayısını, son erişim tarihini ve sahibini (ve diğer faydalı bilgileri) bulacaksınız.

Dokunmatik ekranlı cihazlarda (Windows 8 ve üstü) , daha kolay gezinmek için sezgisel dokunmatik ara yüzü geçebilirsiniz .

Esnek filtre özelliği ile tarama sonuçları bozulabilir. Örneğin, geçici dosyalar, metin dosyaları veya görüntüler gibi belirli bir türdeki dosyaları bulmak için filtreleri kullanabilir ve sabit disklerinizi temizlemek için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

TreeSize Free, MFT’de (Ana Dosya Tablosu) çalışır ve çok yüksek tarama hızlarına ulaşır. Tarama işlemleri bir iş parçacığında çalışır, böylece TreeSize Free arka planda çalışırken sonuçları neredeyse anında görürsünüz. Explorer bağlam menüsü ve sürükle ve bırak işlemleri uygulama içinde desteklenir.

TreeSize Free, dizin dallarına NTFS sıkıştırması uygulayabilir ve ayrıca sıkıştırma oranını görüntüler . Piyasadaki tek disk alanı yönetimi çözümü olan TreeSize Free, LZX ve XPress sıkıştırılmış dosya ve klasörleri analiz eder.

Erişim izniniz olmayan dizinler dahil olmak üzere tüm klasörlerin boyutunu hesaplamak için TreeSize Free’yi Yönetici olarak başlatın . Dosyaların içeriği bu işlem sırasında otomatik olarak okunmayacağından, Windows güvenliği ve veri gizliliği garantili kalır.

Eski Windows Sürümleri için TreeSize Ücretsiz
Windows XP: TreeSize Ücretsiz V3.4.5
Windows 2000: TreeSize Ücretsiz V2.4


Windows 9x / ME: TreeSize Ücretsiz V2.1