Alerjileri Azaltır Ahududu Suyu, Ahududu Suyu Faydaları

Alerjileri Azaltır Ahududu Suyu, Ahududu Suyu Faydaları

Alerjileri Azaltır Ahududu Suyu, Ahududu Suyu Faydaları, Ahududu Suyu, Ahududu Suyu Nedir, Ahududu Suyu Nelere iyi Gelir, Ahududu Suyu Yan Etkileri

 

Kampus sohbet severlere Alerjileri Azaltır Ahududu Suyu anlatacağız. Çok faydlaı bir meuvadır. Yan etkileri nelerdir kısaca anlatacağız.

 

Alerjileri Azaltır Ahududu Suyu, Ahududu Suyu Faydaları

Alerjileri Azaltır Ahududu Suyu, Ahududu Suyu Faydaları

Ahududu suyu içmek, besin alımını artırır ve bir dizi sağlık yararı bulunmaktadır. Ahududu suyu, Rubus strigosus olarak bilinen taze ahududuların blenderdan geçirilmesi veya preslenmesiyle elde edilen bir içecektir. Bu meyvenin inanılmaz mayhoş doğası nedeniyle, genellikle daha lezzetli hale getirmek için buz ve diğer tatlandırıcı besinler eklenir. Bu meyve suyunun tazeleyici ve canlandırıcı tadı, onu ideal bir yaz içeceği haline getirir, fakat aynı zamanda genel sağlığı güçlendirebilecek bazı besinler bakımından çok yüksektir.

 

Besin Değerleri

Besin içeriği olarak ahududu suyu, tipik olarak yüksek miktarlarda C vitamini ve diyet lifi ile birlikte daha az miktarda demir, magnezyum, omega-3 yağ asidi, potasyum ve B6 vitamini içerir. Bir fincan ahududu suyu, şekersizdir ve yaklaşık 100 kalori içerir.

 

Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Ahududu meyve suyunun en önemli faydaları, kanseri önleme, kalp sağlığını iyileştirme, kilo verdirme ve kan dolaşımını artırmasıdır.

 

Kanseri Önler

İçerisinde bulunan ve ellagic asit olarak adlandırılan aktif bileşenin, kanserli hücreleri yok etmek için çalıştığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu meyvede bulunan diğer antioksidanlar da kansere yol açabilen oksidatif stresi azaltmaktadır.

 

Kalp Sağlığını Artırır

İyi miktarda, arterlerin ve kan damarlarının bütünlüğünü ve kuvvetini geliştirerek kalp hastalığına karşı koruma sağladığı bilinen antosiyanin içerir.

 

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

C vitamini seviyesi yüksek olan bu meyve suyu, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve enfeksiyona veya potansiyel patojenlere karşı korunmaya yardımcı olabilir. Bu, kronik enflamasyonu azaltarak, bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

 

 

 
 

 

 

Kan Dolaşımını Artırır

Ahudududaki potasyum; kan basıncını düşürmeye yardımcı olur ve diğer aktif maddeler kan sulandırıcı olarak çalışır. İki etki bir araya gelince, besin ve oksijen iletimini artırır ve tansiyonu düşürür.

 

Alerjileri Azaltır

Bu suyun bağışıklık sistemi üzerindeki etkisi, sitokinlerin ve diğer enflamatuvar moleküllerin varlığına bağlıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden, alerjik yanıtı azaltır.

 

Sindirim Sağlığını Geliştirir

Bu meyveler sıkıldığında, peristaltik hareketi artırabilecek ve sindirim sağlığını artırabilecek tüm diyet lifi içeriği korurlar.

 

Kilo Vermeye Yardım Eder

Yüksek lifli ve kalorisi düşük olan bu meyve suyu, tok hissetmenizi sağlar ve aşırı yemek yemenizi önler. Atıştırma alışkanlığını önlemenize yardımcı olabilecek besleyiciliği yoğun bir içecektir.

 

Yan etkileri:

Bir kişinin ahududuya karşı alerjisi varsa veya meyvenin düzgün yıkanmaması halinde, meyve suyundaki bakteri veya diğer istenmeyen kimyasallar; yan etki riskini artırır. Aşırı tüketim ayrıca mide rahatsızlığına ve ishale neden olabilir, bu nedenle bu içeceği her zaman ılımlı olarak tüketin.

Both comments and pings are currently closed.

2 Responses to “Alerjileri Azaltır Ahududu Suyu, Ahududu Suyu Faydaları”

  1. Alexsa dedi ki:

    çok sevdim

  2. Alerjileri dedi ki:

    cok hoş konu elinize sağlık