Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında

Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında, Cözümü Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında

Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında, Cözümü Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında

Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında, Cözümü Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında
Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında, Cözümü Adsense Ads.txt Hatası Kazançlarınız risk altında

Başlamadan Önce Ads.txt Dosyasının ne Olduğunu Bilmiyorsanız Ads Txt Nedir ? Açıklamasını Yapan Şu Yazımızı Okuyabilirsiniz…

Ads.txt Hatası Ve Çözümü

Kazançlarınız risk altında – ads.txt dosyalarınızdan bir veya daha fazlası AdSense yayıncı kimliğinizi içermiyor. Gelirinizde önemli düzeyde olumsuz bir etkiye neden olmasını önlemek için bu sorunu hemen giderin.

Bu hata Ads.txt Dosyanızı Sitenizin Puplic Bölümünde Eklemiş Olduğunuz ads.txt Dosyasından Kaynaklanıyor. Öncelikle Bu Dosyanın Okuma-yazma izinlerine Dikkat etmelisiniz. ben 644 kullanıyorum Ve Sorun Yaşamıyorum.

Örnek Bir ads.txt indirmek için TIKLAYINIZ

indirdiğiniz Dosyada Siz Kendi yayımcı kimliğiniz olan Pub kodunuzu Yazmalısınız

Eğer Sitenizin Public Bölümünde ads.txt Dosyası Barındırmıyorsanız Örnek Verdiğim ads.txt Dosyanızı indirip Kendi pub-reklamcı kimlik Numaranızı yazarak public klasorunuze Atınız.

Public Dizini nedir Diye Soracak olursanız örneğin Linux işletim sistemli sunucularda Hosting Servisi kullanıyorsanız www klasörü yada public_html Klasörüdür.

Kullanıcılara gelen Adsense ADS.TXT Maili:

Değerli Yayıncı,
pub-0000000000000 (rakamlar) AdSense hesabı üzerinden para kazandığınız bir veya daha çok sitede yer alan ads.txt dosyasının doğru yayıncı kodunu içermediğini fark ettik.
Google, Ekim ayının ortalarından itibaren doğru yayıncı kimliklerini içermeyen ads.txt dosyalarına sahip sitelerde reklam yayınlamayı durduracak. Kazançlarınızın olumsuz etkilenmemesi için ads.txt dosyalarınızı hemen güncellemenizi öneririz. Bu hesap aracılığıyla para kazandığınız her site için ads.txt dosyasının aşağıdaki snippet’i içerdiğinden emin olun:
google.com, pub-0(rakamlar), DIRECT, (bir kod veriyor)
AdSense’in güncellediğiniz ads.txt dosyalarını işlemesi 24 saat sürebilir.
ads.txt dosyası, alıcıların bu dosyayı nasıl kullanacağı ve dosyayı sitelerinize nasıl uygulayacağınız hakkında daha fazla bilgiyi Yardım Merkezi’nden edinebilirsiniz.

Ayrıca ads.txt kullanımı zorunlu değildir, bu uyarı Herkese Yapılabilinir. Uyarıyı Aldıysanız Bu sayfaya ulaşmışsınızdır demektir. Yorumlarda Bizlere Bu Hatayı Hangi Aşamada Aldığınızı Belirtirseniz Sizlere Daha Çabuk Yardımcı Olabiliriz. Eğer ads.txt’nin işleyiş sürecine hakim değilseniz, kullanmamaya devam edebilirsiniz. Bu daha çok yüksek hacimli sitelerin tercih ettiği bir kullanımdır. Yüksek hacimli siteler açıklaması yaparken aslında şahsi bir görüş ümü beyan etmiş oldum, bu sadece reklamcılık sektöründe ki sahtekarlık nedeni ile oluşan kayıptan reklamverenler kadar Adsense yayıncıları da etkileniyor. Haliyle envanteri satacaklarınızı kendiniz belirleyebileceksiniz. Durum bu olduğunda küçük bir yayıncı da kullanmayı tercih edebilir ancak çok büyük olmayan trafiklerde ne kadar etkisi olur bu şimdilik sorgulanabilir bir durum.Bir Sitede Birden Fazla Reklam Yayını yapıyor iseniz ( Adsense Dahilinde Veya Adsense Haricinde )Bundan Dolayı Hatayı Almış Olabilirsiniz.

Diğer Reklam Veren Reklamcı kodlarınızı ads.txt Dosyanıza Eklemeyi ihmal Etmeyiniz.Bu Konu ile Alakalı Farklı Sorunlar Yaşıyorsanız Yorumlarda bizlere Bunu ulaştırabilirsiniz.Bilgim Ve Tecrübelerim Dahilinde Cevaplamaya çalışacağım.Ayrıca Google Türkçe Adsense Forumu‘ndan Bu Başlığı da inceleyebilirsiniz…

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.