Yol Parası, ibretlik Yol Parası Hikayesi | KapmuSSohbet Blog

Yol Parası, ibretlik Yol Parası Hikayesi

Yol Parası, ibretlik Yol Parası Hikayesi

Yol Parası, ibretlik Yol Parası Hikayesi, Anlamlı Yol Parası, Düşündüren Yol Parası, Akıl Almaz Yol Parası, İbretlikle Okunan Yol Parası Hikayesi

 

Yol Parası, ibretlik Yol Parası Hikayesi

Yol Parası, ibretlik Yol Parası Hikayesi

Arkadaşlar sizler için ibretlik dini hikayeleri paylaşmaya başlamış bulunuyoruz. Bugünkü hikayemiz Yol Parası olarak belirlemiş bulunuyoruz. Ben şahsen severek okumakdayım. Sizlerde düşünerek okucağınıza eminim.

 

 

 

Hastane Tıklım Tıklımdır. Yaşlı Kadın İçeri Girer, Doktor Hanım Teyzeyi Muayene Eder; Fakat Hastalığından Emin Olamaz. Kadına Dönüp:
-“Teyze Şu Şu Tahlilleri Yaptır Gel, Der.”
Yaşlı Kadın Başını Öne Eğer. Doktor, Yaşlı Kadının Duymadığını Düşünerek Tekrar Söyler. Yaşlı Kadın Başını Yerden Kaldırarak, Ağlamaya Hazır Gözlerle:
-“Kızım, Benim Köye Dönecek Param Yok, Tahlilleri Nasıl Yaptırayım?”

 

 
 

 

Der.
Doktorun Yapacak Bir Sürü İşi Olmasına Rağmen, Bırakır İşini, Tutar Teyzenin Elinden Koridor Koridor Dolaştırıp Tahlilleri Yaptırır. Tahlillerin Sonucunda Doktor Hastalığı Belirler, Gerekli İlaçları Da Alıp Teyzeye Verir. Yaşlı Kadın Tam Odadan Çıkacakken, Doktor Hanımın Aklına “YOL PARASI” Gelir Ve Teyzeye Köye Gitmesine Hayli Hayli Yetecek Para Uzatır. Yaşlı Kadın Önce Almak İstemese De Daha Sonra ‘Mecburiyetten’ Parayı Alır. Sonra:
-“Allah Senden Razı Olsun Kızım. Köye Nasıl Döneceğim Diye Kara Kara Düşünüyordum, Çok Sağol” Diyerek Odadan Çıkar.

 

 
 

 


Aradan Bir Saat Kadar Bir Süre Geçer. Doktor Bakar Ki Yaşlı Teyze Kan Ter İçinde, Kalabalığı Yarmış, Oflaya Puflaya Geliyor. Doktor Şaşırmış Bir Halde “Herhalde Giderken Bir Şey Unuttu” Diye Düşünür Ve:
-“Ne Oldu Teyze” Diye Sorar.
Teyzenin Yüzünde Kocaman Bir Gülümseme Vardır Bu Sefer:
-“Kızım Ben Anayola Çıkınca Bir Köylüme Rastladım. Meğer O, Minibüsle Zaten Köye Dönüyormuş. Beni Köye O Götürecek; Sen Al Paranı!

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.